Medializace značky FAB 2014–2017

Home - - Medializace značky FAB 2014–2017

Medializace značky FAB 2014–2017

Komunikovat značku, kterou zná v Čechách téměř každý, se na první pohled může zdát jako nošení sov do Athén. Ale chyba lávky! FABka tu sice s námi již více než jedno století je, a dokonce se stala synonymem pro zámek, ale žádná značka nemůže žít jen ze své historie. Když jsme se komunikace ujímali, patřila původně česká značka již pod švédský koncern ASSA ABLOY.

Zadání od klienta bylo jasné: podpořit prodej v Čechách a na Slovensku a zároveň posunout vnímání FABky směrem od tradičního produktu k novému, inovátorskému, který udává směr v moderních bezpečnostních systémech. Samozřejmě jsme hodně akcentovali i skutečnost, že z továrny v Rychnově nad Kněžnou se stalo vývojové centrum ASSA ABLOY pro celou Evropu.

V hlavní roli bezpečnost

medializace, launch kampaň, copywriting
odborníci FAB radí

Téma bezpečnosti, které je se zámky úzce spojeno, je samozřejmě mediálně velmi vděčné. Proto také tvořilo základní kostru celé komunikace. Radili jsme lidem, jak zabezpečit byt před dovolenou, kdy poprvé svěřit dětem klíče, jak vybrat spolehlivého zámečníka atd. Využívali jsme policejní statistiky i vlastní průzkumy. A pod vším byla „podepsána“ značka FAB a její odborníci. Tam, kde nemohla značka zaznít napřímo (např. v některých televizních či rozhlasových pořadech), jsme využívali pro tento účel vytvořenou „nezávislou“ platformu – server nenechtesevykrast.cz, na který jsme odkazovali a který byl také pod hlavičkou FAB.

Kromě tematického PR jsme se intenzivně věnovali i PR produktovému a launch kampaním. Pravidelně se nám dařilo dostávat do médií (a to redakční cestou, ne placenou inzercí) jak tradiční produkty FAB, jako jsou cylindrické vložky, zámky a kování, tak technologické novinky, které právě vstupovaly na trh. Neomezovali jsme se pouze na časopisy a servery o bydlení, ale cílili jsme i na ženský a mužský lifestyle, média zpravodajská, společenská, teenagerská, technická, pro matky s dětmi ad. Produktové tipy a veškeré další podklady jsme jim připravovali přímo na míru dle jejich zaměření a cílové skupiny. Úspěšně jsme realizovali i spoustu barterových soutěží o vybrané produkty či jejich testování přímo v redakcích.

copywriting, medializace značky FAB
Články o produktech FAB vycházely v mužských i ženských lifestylových časopisech

Presstrip a tiskové konference

Aby se novináři mohli na vlastní oči seznámit s produkty FAB, jejich vývojem a výrobou, organizovali jsme pro ně nejen klasické tiskové konference a setkání na veletrzích v Praze, ale také presstrip přímo do továrny FAB v Rychnově nad Kněžnou. Moderní továrna novináře doslova nadchla. Výsledkem byly desítky článků v tištěných médiích i na internetu, včetně velké videoreportáže na idnes.cz či celostránkové reportáže v Hospodářských novinách. Výroba v Rychnově zaujala nejen tisk a internetové deníky, ale i Českou televizi, která zde natočila spoustu ilustračních záběrů, které poté dlouhodobě využívala ve svých pořadech.

launch kampaň pro FAB, medializace
Presstrip (foto Jiří Částka)

Autentická tvář odborníka

Právě na FABce jsme se přesvědčili, jak velký potenciál má pro značku uvěřitelná tvář. A že to vůbec nemusí být tvář mediálně protřelé „hvězdy“. Naopak. Jan Hrnčíř, kterého jsme dostali k ruce jako odborníka, byl výborný produktový specialista a obchoďák. O bezpečnosti, zámcích a technologických vychytávkách věděl snad úplně všechno. A hlavně to uměl velmi dobře vysvětlit i laikovi. Prakticky, srozumitelně. Začali jsme ho uvádět a citovat ve všech podkladech pro média, a postupně ho začali „nabízet“ i do televizních a rozhlasových pořadů. Povedlo se. Jan Hrnčíř se stal skutečnou tváří FAB – odborníkem, který opakovaně radil ohledně bezpečnosti na Nově, v České televizi, Českém rozhlasu… Lidé ho dokonce začali poznávat a oslovovat na ulici. A zakázky se jen hrnuly.

televizní pořad Snídaně s Novou, medializace
Odborník Jan Hrnčíř ve Snídani s Novou

Zhodnocení

Značku FAB jsme měli pod křídly čtyři roky. Za tu dobu se nám podařilo realizovat více než 600 mediálních výstupů. FABka začala být vnímána jako značka, která má nejen bohatou historii, ale nabízí i moderní chytrá řešení a technologie v zabezpečení jak domácností, tak velkých průmyslových a obchodních objektů. Díky medializaci se také výrazně zvedly přístupy na webové stránky, což se promítlo v počtu objednávek přes e-shop a samozřejmě také u B2B odběratelů z řad zámečníků.

O projektu:

  • Klient:FAB
  • Služby:medializace, sociální sítě, copywriting, launch kampaň, B2B
  • Obor:bezpečnostní systémy

Share