51721
post-template-default,single,single-post,postid-51721,single-format-standard,select-core-1.2.1,brick-child-child-theme-ver-1.1,brick-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,vertical_menu_outside_paspartu,vertical_menu_enabled,vertical_menu_left,vertical_menu_width_290,vertical_menu_with_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_non_responsive

Jak se nenechat napálit při tvorbě webu

Chcete vytvořit nový web, nebo potřebujete předělat ten stávající, ale nejste úplně zběhlí v digitálních fíglech? Podívejte se na tři nejčastější nástrahy. Dejte si na ně včas pozor a ušetřete i několik tisíc…  korun a nervů.

Cybersquatting

Než zapíšete firmu do obchodního rejstříku a začnete vybírat platformy a šablony pro svůj web, registrujte si hlavně doménu! Proč? Protože než se rozkoukáte, může ji někdo koupit před vámi. Příklad: Založíte si s. r. o. a pojmenujete ho BamBamStudio. Zkontrolujete, jestli je doména k dispozici a odložíte její nákup na později. Firmu mezitím registrujete do obchodního rejstříku, a pak chcete doménu konečně zakoupit… A ejhle, vaši doménu bambamstudio.cz už vlastní jiná firma, která chytře prolustrovala ve zmíněném rejstříku nově vzniklé společnosti. Jistě, můžete ji od ní odkoupit, ovšem počítejte s úplně nesmyslnou cenou, která je oproti té původní třeba 25x vyšší. Takže, když nebudete váhat, získáte doménu za pořizovací cenu 200 Kč, a ne za 5 000 Kč od „digivyděrače“.

A ještě bacha na jednu věc. Tihle „vyděrači“ rovnou založí pod stejným názvem i účty na Instagramu a Facebooku, a za přepsání přístupových údajů budou od vás také něco chtít…

Nejen líbivý, ale i funkční web

Doménu máte ošéfovanou a můžete se pustit do tvorby nového webu. Hned ze začátku si ujasněte, na jaké platformě chcete web vybudovat. My v Parliamu třeba pracujeme s WordPressem, protože nabízí přehledné administrátorské prostředí, rychle a snadno se edituje a i klient ho po zaučení dokáže upravovat. Možností je hodně, ale o tom až třeba v jiném blogu. Důležité je, aby byl atraktivní graficky a textově, ale také aby byl funkční po technické stránce. Když budete mít vyšperkovaný text, aniž byste ho psali s ohledem na SEO, bude vaše podnikání jako úžasná zpěvačka, která si do smrti může zpívat akorát v koupelně. Stejně tak je potřeba myslet na to, že web musí být responzivní. Není nic otravnějšího, než když na mobilu vidíte uříznuté fotky nebo jen části textů. Nevíte si rady? Kontaktujte nás a můžeme se domluvit na konzultaci.

Web pro Jabloneckou energetickou z naší dílny

Nezapomeňte si vzít svoje přístupy

Máte web od agentury a přebíráte si ho pod svoji správu? Vyžádejte si od nich vše: plné přístupy k webu (tzn. administrátorské), převedení domény a hostingu na vaše jméno. A také nezapomeňte na přístup do analytik webu: Google Analytics, Google Search Console či Google Tag Manager aj. Opravdu si dejte pozor, abyste viděli do střev webu. Pozor na rozdíl mezi uživatelem a administrátorem (#dyckyadmin). 

Už teď víte, že by váš web potřeboval revizi či rovnou úpravu? Napište nám, a my se na to podíváme.